BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pečkurio resursai

Pradėjęs domėtis šildymo sistemomis, aptikau nemažai lietuviškų ir užsieninių interneto resursų. Nemažai naudingos informacijos galima rasti rusakalbiškuose ir lenkiškuose puslapiuose, anglakalbiuose resursuose dažnai gvildenamos visai kitokios ir mums nelabai aktualios temos (kitas mentalitetes, perkamoji galia, vlastybės požiūris ir k.t.). Lietuviški portalai, nors ir ne tokie aktyvūs ir skaitlingi, taip pat pateikia nemažai informacijos.
Daugiausia naudingos informacijos randu įvairiuose forumuose ir diskusijų grupėse, kuriose verda aršios diskusijos įvairiomis temomis, šiek tiek mažiau elektronininėse populiarių žurnalų versijoe bei konkrečių įmonių svetainėse.


Pažįstu įvairių žmonių įnikusių į jiems įdomius dalykus, tai - automobilizmo fanatai, brendų vergai, alkoholikai, kompiuterių, IT technologijų, gadgetgeek'ai, ir masė kitų. Nesenai aptikau ir dar vieną geek'ų grupę, kuriuos pavadinčiau šildymo geek'ais. Kaip automobilizmo fanatus galėtume skirstyti į auto ir moto ar žiedo ir ralio fanatus, taip ir šildymo geek'ai išskirčiau į kelias grupes - dujinio šildymo entuziastus, elektrinio šildymo entuziastus, kieto kuro šildymo entuziastus, atsinaujinančių šaltinių entuziastus ir k.t. Kiekviena grupė fanatiškai giria, gina ir idealizuoja proteguojamąją grupę, ignoruodama kritiką ir minusus. Anaiptol ne visi besireiškiantys, diskusijų forumuose yra geek'ai, o ir patys geek'ai būna lengvos (arba sunkios) formos.


Apie pačius resursus
Vienas lietuviškų diskusijų lyderių šildymo tematika neabejotinai yra BitėPlius - Mano būstas diskusijų klubas, kuriame gvildenamos švairios būsto temos nuo A iki Z. Ne išimtis ir šildymo tematika, randu temų apie visas šildymo rūšis, problemas, naudingų (ir nelabai) patarimų. Diskusijos čia verda aršiai, dažnai pasitelkiant necenzūrinę leksiką, taip pat daug flood'o, flame'o ir off-topic'o; [Pvz] (Supratot apie ką čia? Aš - ne).


Naujokui visai patiks puikiai visiems žinomo portalo supermama.lt forumo skiltis Statome namą nuo A iki Z. Čia yra nemažai emocingų ir linksmų diskusijų įvairiomis būsto temomis, tarp jų ir šildymo tematika, tačiau temos gvildenamos gan paviršutiniškai - minimum detalių ir konkretumo, maksimum subjektyvumo ir emocijų.


Rimtai vertinu du specializuotus rusiškus forumus - C.O.K.ru (aka Сантехника, Отопление, Кондиционирование) bei дом и дача kuriuose nuodugniai diskutuojama beveik visomis su šildymu susijusiomis temomis.


Ir dar keletas interneto resursų su teorine ir praktine medžiaga:
GreenBuild - straipsniai geoterminio šildymo tematika;
Otoplenije - bendroji šildymo sistemų teorija;
Building naujienų grupė (news.omnitel.net);
nemunas.livejournal.com Lietuviškas blogas energetikos aktualijų tema;


 

Rodyk draugams

Komentarai (2)

  1. įdomi tavo pasirinkta tema, tik manau pasistačius tarkime granulinį katilą su normaliu aprišimu ji bus nebe tokia skaudi asmeniškai :)

    p.s.
    jaučiuosi pagerbtas :)

  2. You’ll exonerate me, and not bother yourself, or simply visualize that I am 1 whit tougher than I mention. He told me that he had noticed the newsboys in the lane calling out The Darrow Secret Settled!

Rašyti komentarą