BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pečkurio karjera #4 - Katilo valymas

Katilo valymas atskira tema. Pirmiausia, paminėsiu, kad tai yra itin purvinas darbas, o patį katilo valymą išskirčiau į dvi dalis:
1. kasdieninis valymas (jei tingisi, gali būti ir savaitinis) - t.y. kiekvieną kartą prieš užkurdami katilą turėtumėte išvalyti groteles, pro kurias krenta pelenai, iškratyti peleninę ir su šepečiu pavalyti suodžius nuo šilumokaičio. Iš pradžių taip ir darydavau, dabar kurdamas tik pavalau groteles, kad pelenai sukristų į peleninę, pačią peleninę iškratau tik tada, kai jau lipa per kraštus (kur dėti tuos pelenus, kurių susikaupia tikrai nemažai - atskiras klausimas), na o šilumokaitį valau kartą per savaitę, arba kai pamatau, kad yra žiauriai užsinešęs [foto]. Taip pat būtina nuolat stebėti durelių ir kitų judančių dalių būklę, nes atsiradus nesandarumams, gali atsitikti nenumatytų bėdų,


2. Generalinis valymas - turėtų būti daromas kartą per mėnesį, aš darau kas du, ir sezono, pabaigoje. Generalinis valymas reiškia dūmų kolektoriaus ir pajungimo į kaminą valymą, savo ruožtu tai reiškia katilo galinės dalies nuardymą (čia turėtų būti foto). Šiam nuardymui reikia šiek tiek įgūdžių, įrankių ir šiek tiek jėgos. Taigi, katilo galinėje dalyje atsukame keturis prikepusius (nuo karščio) varžtus, atjungiame traukos reguliavimo traukę, atjungiame kamino vamzdį ir nuimame 20kg sveriantį ir visą suodžiais apaugusį špyžiaus gabalą. Tuomet visas dalis išsinešame į lauką ir kruopščiai iššveičiame. Tiesa, pamiršau paminėti, kad prieš pradedant šiuos darbus, apsirengiu blogiausiais drabužiais ir užsidedu respiratorių, kuris akivaizdžiai yra reikalingas, nes po šių darbų būna visiškai juodas, kaip ir aš pats. Taigi iššveitė dūmų kolektorių metaliniu šepečiu iššveičiame ir kaminą kiek pavyksta pasiekti, vėliau viską surenkame atbuline tvarka.
Kai kurie žmonės generalinio valymo patys nedaro, o pasisamdo kaminkrėtį, kuris už 200-300Lt išvalo viską ką įmanoma išvalyti, įskaitant ir kaminą. Beje dauguma tai daro tik tuomet, kai kaminas užsikemša ir kūrenti tampa neįmanoma.


Kas būna, kai generalinis valymas nėra daromas.
Visų pirma, prastėja kamino trauka, nes palaipsniui kemšasi dūmų išmetimo anga, gali atsitikti taip, kad kiekvieną kartą atidarius katilo dureles, dūmai bus metami į patalpą, o pečkurys tuomet tampa “skilanduku”.
Antras ir blogesnis dalykas, gali užsidegti kamino įdėklas, na ne pats įdėklas, o suodžiai esantys jame. Patikėkit manim tai yra efektingas reginys sukeliantis nemažai streso. Įdėklo degimo metu, jame pasiekiama tokia temperatūra, kad visas įdėklas tampa skaisčiai raudonas, pačiame kamine susidaro neįtikėtina trauka (su liftu nepavysi), o lauke atrodo, kad kamine kas būtų įstatęs dujinį degiklį. Prie viso to dar pridėkime stiprų užimą kamine ir turėsime puikų degančio įdėklo paveikslą. Įdėklo degimas yra visiškai nekontroliuojamas procesas, pečkurys 20min tampa tik pasyviu stebėtoju (žinoma reikia uždaryti katilo sklendes - oro padavimo ir kaino traukos). Suodžiams išdegus, kaminas užgęsta, ūžimas nutyla, kamino spalva grįžta į normalią ir jei pasiseka galima toliau užsiimti savo reikalais. Aš pavyzdžiui, kai paskutinį kartą užsidegė įdėklas išikviečiau gaisrinę. Šiaip, dėl viso pikto. Gaisrinė atvažiavo maždaug po 25min, kai viskas buvo jau nurimę, bet gaisrininkai neužpyko, ir sakė gerai, kad iškvietei. Kol kaminas degė, privažiavo kaimynas ir sužinojęs kas vyksta pasakė: “Ai tai čia nieko, pas mane kelis kart per sezoną dega, pirmą kartą ir man baisu buvo.  Taigi gerai, kad dega, kamino valyt nereikia, viskas išdega”.

Rodyk draugams

Komentarai (9)

 1. KDP:

  Įdomu - o kaip su tais kaminais, kur iš keramikos modulių susirenka ir eina modulis, vata. keramzito blokelis … Ar irgi taip pat kaupias ir dega suodžiai?

 2. Anonimas:

  Žinoma, kaupiasi. Skirtumas tik tas, kad plieninis įdėklas po 3-4 degimų netenka savo savybių ir pradeda rūdyti. O kai surūdija, jį reikia keisti. Keraminiui kaminui tai nėra baisu, degdami suodžiai jokios žalos tokiam kaminui nepadaro

 3. vytas911:

  "Patikėkit manim tai yra efektingas reginys sukeliantis nemažai streso. Įdėklo degimo metu, jame pasiekiama tokia temperatūra, kad visas įdėklas tampa skaisčiai raudonas, pačiame kamine susidaro neįtikėtina trauka (su liftu nepavysi), o lauke atrodo, kad kamine kas būtų įstatęs dujinį degiklį. Prie viso to dar pridėkime stiprų užimą kamine ir turėsime puikų degančio įdėklo paveikslą."

  super :) bent jau skaityti labai linksma :)

 4. Kestas:

  -pakurenkite dazniau drebulinemis malkomis, jos tarsi atkabina prikibusia smalas nuo ideklo ir jos atplysusios nubyra zemyn. As reguliariai prakurenu taip (pvz menesi vien tik drebule) ir dar niekada idelklas nedege. Zinoma, drebule mazai kaloringa. Ilga laika kuriau vien berzu, visas ideklas pasidenge puses como smalos sluoksniu. viena ziema prakuriau drebule, nepatikesit - is kondensato rinktuvo iskraciau du maisus suodziu nubyrejusiu. tikrai drebule yra gera profilaktika..

 5. naujametines pitardos puikiai valo.tik persistengt nereikia :)

 6. Magnificent goods from you, man. Pečkurio karjera #4 - Katilo valymas I have understand your stuff previous to and you are just too excellent. I actually like what you’ve acquired here, really like what you are stating and the way in which you say it. You make it entertaining and you still take care of to keep it smart. I can’t wait to read much more from you. This is actually a terrific Pečkurio karjera #4 - Katilo valymas informations.

 7. Magnificent goods from you, man. Pečkurio karjera #4 - Katilo valymas I have understand your stuff previous to and you’re just extremely magnificent. I really like what you’ve acquired here, really like what you’re saying and the way in which you say it. You make it entertaining and you still care for to keep it smart. I can not wait to read much more from you. This is actually a great Pečkurio karjera #4 - Katilo valymas informations.

 8. Vitale:

  Taip. Kai pas mus dege kaminas, begt is namo norejau. O viskas ivyko nakti… Siaubas kazkoks.

 9. Wherefore did you ever see any person state so. it is of that wretched vapouring stuff that wrong nationalism is made.

Rašyti komentarą