BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pečkurio karjera #3

Tęsdamas istorija apie pečkurio pareigas, papasakosiu kokie malonumai laukia tų kurie turi kieto kuro katilą (+neteisingai sumontuotą).

Apsirūpinimas kuru.
Jei kūrenama malkomis, o aš taip ir darau, nes briketais kūrenau tik pirmą žiemą. Dabar galvoju, kodėl atsisakiau briketų ir neprisimenu. Taigi jei kūrenama malkomis, jomis reikia pasirūpinti iš anksto, kitaip tariant labai iš anksto. Priešingu atveju kurensite šlapiomis malkomis ir dalis degimo energijos bus išeikvojama vandeniui iš malkų išgarinti, todėl malkas rekomenduojama džiovinti 24mėn. Vadinasi, norėdami kūrenti sausomis malkomis, jomis turite apsirūpinti prieš du metus, kitaip tariant jūsų malkinėje turi būti kuro 3 sezonams. Mano atveju turėčiau turėti 45m3 malkinę, realybėje man vos užtenka sutalpinti 15m3, t.y. vienai žiemai ir tai dalis jų neišvengia kritulių.


Katilo kūrimas
Jei kūrenate sausomis malkomis, jums pasisekė, pakuros jums reiks nedaug. Jei kaip aš, kurenate dregnomis malkomis, savaitei jums reiks degaus skysčio buteliuko(0,5l), laikraščių bei trupučio sausos ar beveik sausos medienos. Jei beveik sausos medienos neturite, jums nepasiseke, katilo kūrimas užtruks ilgai, ir gali atsitikti taip, kad jo iš vis neužkursite (man taip būna).
Taigi, sukuriame katile mažą lauželį, tuo metu kol lauželis dega stovite prie katilo, nes apatinės durelės atidarytos, o jūs juk nenorite, kad išlėkusi žarija ką nors uždegtų. Kuomet lauželis įsidega pridedate daugiau malkų ir uždarote apatines dureles ir laukiate kol įsidegs. Jei kurenate šlapiomis malkomis, vadinasi kamino įdėklas yra pakankamai užsiteršęs ir gali užsidegti, todėl negalite leisti malkoms degti labai stipriai, t.y. taip kad labai įkaistų kaminas. Jei kamino įdėklas yra priaugęs sodžių, jis gali užsidegti!(kaip dega kamino įdėklas, papasakosiu vėliau). Taigi laukiate, kol įsidegs malkos ir joms įsidegus, sumažinate kamino trauką, jei traukos nesumažinsite, katilas kurensis trumpiau.
Kai jau katilas kūrenasi, jums tereikia per kiekvieną TV reklaminę pauzę, ateiti patikrinti ar viskas tvarkoje. Prieš einant miegoti, katilą reikia pripildyti, kad degtų naktį.
Ryte vėl viskas iš pradžių.  Kai kurie laimingieji ryte dar randa žarijų ir jiems tereikia užmesti malkų, tačiau mano katilas dega max 4 valandas ir ryte jau būna šaltas kaip ledas.
Pakūrę ryte, turiu primesti dar malkų, kad degtų dieną, todėl prieš išeidamas iš namų užsuku į katilinę. Bjauru yra tai, kad visuomet yra tikimybė, kad katilas išmes dūmų į katilinę, ir tuomet visą dieną teks kvepėti laužu. Taip pat yra tikimybė išsiteplioti kostiumą, ir tuomet skubiai reiks persirengti.
Tiesa, dar reikia nepamiršti iš malkinės atsinešti malkų, todėl yra reikalingas karutis, arba didelis krepšys - dienos fizinio aktyvumo norma įvykdyta.


Esu netgi paruošęs instrukciją, kad nereiktų ilgai aušinti burnos jei tektų perleisti pečkurio pareigas (pvz važiuojant atostogų) [instrukcija].


Katilo priežiūra - kitame poste

Rodyk draugams

Komentarai (5)

 1. KDP:

  Linksminaus skaitydamas instrukciją, bet šiaip mintis net labai gera. Dar reik vaikams surast pasaką kaip nelįst prie katilo ir krosnelės

 2. Anonimas:

  instrukcijoje klaida - kurenimo metu pageidautina kad temperatura butu aukstesne nei 60C …

 3. Anonimas:

  Tinkamai sumontuotoje sistemoje, jusu pastaba būtų absoliučiai teisinga. Tačiau, kai nėra sumontuoto pamaišymo vožtuvo, katilo temperatūra = radiatorių temperatūrai.

 4. Anonimas:

  netinkamai sumontuota sistema reikia permontuoti tinkamai, o ne vargti ir bijoti kad perkais…

 5. O nighttime! Peter sailed up the first slope without a pause; when he was well from vision, though, he stood all the same and looked incredulously about the man.

Rašyti komentarą