BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pečkurio karjera #2

Visa kita išskyrus karšto vandens tiekimą lyg ir buvo neblogai.
Artėjant pavasariui baigėsi briketai, nelabai buvo ir pinigų jiems pirkti, todėl pamasčiau, jog būtų galima kūrenti anglimi. Anglies sandėliavimui sąlygų nebuvo, todėl kartą per savaitę su Xantia buvo važiuojama į Panerių g. ir nuperkami 3 maišai anglių (maišo kaina buvo 20lt). Anglys laikomos lauke, todėl buvo gerokai padrėkusios. Kūrenimas anglimi iš esmės skyrėsi nuo kūrenimo briketais. Pirmiausia, sunku įdegti ir įdegimui neužtenka degaus skysčio, reikia pirma uždegti porą lentų ar malkų, o tik paskui užberti anglių. Kadangi badžiau prikti keleto rūšių anglių, viena jų iš vis degdavo tik su maksimaliu oro padavimu, tačiau reguliuoti temperatūrą katile buvo sunku. Antra, smarvė katilinėje, smarvė lauke ir didelis šlakų kiekis, kuriuos reikdavo utilizuoti. Trečia purvinų maišų su anglimi vežimas mašinoje nebuvo maloniausias dalykas.
Tuo metu nelabai nusimaniau šildymo sistemose ir kieto kuro veikimo principuose, todėl dariau esminę klaidą, temperatūrą antrame aukšte reguliuodavau ant radiatorių sumontuotais termoreguliatoriais. Ir žinoma, įvytko tai kas buvo neišvengiama. Užgavienių dieną, katilas užvirė - įsivaizduokit, katilas dega prikrautas anglies, temperatūra kambariuose tokia, kad termostatai uždarę vandens padavimą į juos, grindų kontūras uždaro padavimą prie 40C, katilas kaista ir neturi kur atiduoti šilumos. Temperatūra sistemoje kyla, vanduo užverda ir tik laiko klausimas, kada tas visas užtaisas išsiverš. O išsiveržia jis antro aukšto radiatorių kolektoriuje, kur neatlaikęs temperatūros nuo kolektoriaus nusimauna plastikinis vamzdis ir visas garas su didele jėga ir garsu išsiveržia į namus. Apie to nesitikinčių žmonių reakciją ir elgesį tuo metu nepasakosiu, bet patikėkite, nei vienas to nenorėtumėt patirti ir to nelinkiu. Visas garas lekia lauk, kai garo nebelieka, viskas nurimsta, o katilą užgesinau vandeniu (!!!durnas gal?) ir nieko jam nenutiko. Nuostoliai - žiemą neveikianti šildymo sistema, vanduo po grindų danga, apgaravusios sienos. Kadangi turėjome draudimą, materialiniai nuostoliai buvo minimalūs, o moraliniai - apčiuopiami. Bjauriausia, kad po savaitės tai nutiko antrą kartą, o aš vis dar nesupratau priežasties.Nuo tos dienos pradėjau domėtis kieto kuro katilais, jų aprišimu ir eksploatavimu ir tik tuomet supratau, kad naudojant kieto kuro katilą, apie radiatorių termoreguliatorius reikia pamiršti, vienintelė tinkama jų padėtis yra ties atžyma “MAX”.


Rodyk draugams

Komentarai (2)

  1. 57. Walking forth with the farthermost care, not over an foot or possibly so at a time, her arm finished swiftly, as very soon as there remained the slightest nervous movement of the aged woman’s head, on which Natasha’s sights were fixed immovably.

  2. He asserted our team other kids should run about beneath the crops with buckets and Earl should fling the stems and allow the peaches trip in to the buckets.

Rašyti komentarą