BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pečkurio karjera #1

Taigi mano, kaip pečkurio karjera prasidėjo 2005m kai naujam statomui 160m2 (130m2 - šildomo) ploto 2a namui santechnikas Sergejus (kuris kaip santechnikas gal ir neblogas, tačiau katilinių specialistas pasibaisėtinas) parekomendavo sumontuoti katilą Viadrus su ketiniu šilumokaičius. Pirmame aukšte buvo įrengtas grindinis šildymas, antrama aukšte sumontuoti radiatoriai.  Taip Sergejui patariant buvo nupirktas 20kW kieto kuro katilas Viadrus U22, o kuro rūšimi turėjo būti pjuvenų briketai, kurie tuo metu kainavo ~350lt/tona. Tam, kad iš namų būtų galima išvykti ilgiau nei vienai dienai, taip pat buvo nupirktas elektrinis teninis 10 kW katilas Dakon PTE 10M. Karštam vandeniui ruošti - 200L kombinuotas boileris Tatramat OVK200.
Visa tai santechnikas Sergejus sumontavo (aprišo) plastikiniais vamzdžiais (!!!! apie tai vėliau), o el. pajungimo santechnikai nedaro, todėl teko atlikti man pačiam. Kadangi laidelius junginėti moku, didelių problemų pajungti du cirkuliacinius siurblius problemų nebuvo, o prijungti 3 fazių el. katilą buvo pakviestas meistras iš Vilpros.
Taigi Vilpros meistras, paleido elektrinį katilą ir užmetė akį į katilo aprišimą, ir labai nustebo. Sako: “o kodėl katilo aprišimas padarytas plastikiniais vamzdžiais? Juk jie laiko tik iki 95C. Jums porą kartų užvirs ir reiks viską keisti. O kodėl nesumontuotas joks pamaišymo mazgas? Negi į sistemą paduosite vandenį tiesiai iš katilo?”. Na, bet kadangi santechnikas Sergejus buvo mane įtikinęs, kad sistema veiks, didelio dėmesio į kažkokio speco iš Vilpros komentarus aš nekreipiau, o be to tikėjausi, kad visa tai tik maksimum 1-2 žiemoms, kol bus įvestos dujos.
Sezono pradžiai buvo nupirktos 4 tonos pjuvenų briketų ir šildymo sezonas atidarytas. Kol name negyvenome viskas atrodė neblogai, ryte įmeti briketų, namas šyla ir gerai. Reikalai komplikuotis pradėjo kai atsikraustėme. Pirmiausia pasirodė, kad yra problema apsirūpinti karštu vandeniu, pirmiausia, dėl to, kad katilo temperatūra apie 50C, kas boileriui yra šiek tiek per mažai, o antra dėl to, kad katilas su viena įkrova dega max 4 valandas, o jam užgesus, boileris ima atiduoti šilumą į sistemą, ir ryte karšto vandens nebėra. Taigi sprendimas buvo užsukti boilerio čiaupus taip izoliuojant jį nuo šildymo sistemos ir karštą vandenį ruošti į boilerį įmontuotu tenu.


Foto: [Katilinė] [El. katilas] [Aprišimas] [Dūmtraukis] [Grindų kolektorius]

Rodyk draugams

Komentarai (5)

 1. Anonimas:

  pas mane taip pat stovi paprastas kieto kuro katilas, kurenu malkomis per para dvi ikrovos , trieigi voztuva laikau ant 70 procentu i sistema, peciu laikau 60-70 laipsniu, 2 auksto radiatoriu termostatai 2.5-3 padalu ir rodos jokiu problemu

 2. Marius:

  Kurenu kieto kuro katilu taip pat nuo 2005, namas 160m2 sildomo ploto is ju 77m2 sildomu grindu, esu ziauriai patenkintas ir siluma, ir islaidom kurui, apie laika praleista prie katilo tai daugiau kaip puse sezono (kurenimo) kas antra para po nepilna valanda, sausio, vasario menesiai kiek daugiau. Per keturis sezonus nebuvo gaisro kamine, jis mano manymu galimas naudojant nekokybiska kura, katila kapitaliai valau tik sezono pradzioje viena karta, jei reikia dazniau tai kaltas tas pats nekokybiskas kuras, ikurimui naudoju degesias ikurimo tabletes (seniuose 64 vnt. 5Lt.). Katilas - Vienybe20M palaikoma temp. katile 80. Kuras - anglys ir uosines malkos pries du, tris metus sukapotos ir sudetos i sausa malkine. Islaidos - 1500-2000Lt. sezonui (6 menesiai). Temperatura name 20-24. Nuomone apie straipsnio autoriaus patirti - ukiskumo (tolko (rus.))trukumas.

 3. Tr:

  Super straipsniai, lyg kas mano istorija rasytu :)

 4. Fantastic goods from you, man. Pečkurio karjera #1 I have understand your stuff previous to and you’re just extremely wonderful. I actually like what you’ve acquired here, really like what you are stating and the way in which you say it. You make it entertaining and you still take care of to keep it smart. I can’t wait to read far more from you. This is really a great Pečkurio karjera #1 informations.

 5. I may well upon a few of these traces, and had I Zola’s genius, turn out, in a leaf or perhaps so, a gem of literary artwork, render the lantern-light with the feels of a lord, and repose on the indecency with the ungrudging arm of love; and when almost all was conducted, just what a triumph might my preferred video be of shallowness and dulness!

Rašyti komentarą