BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Jau ir žiema greit

Taigi, senasis katilas nuardytas, katilinė iškuopta (nesitikejau, kad po katilu gali tilpti 3 kibirai purvo), viskas paruošta naujos sistemos montavimui.

Lieka tik vienas mažas klausimukas - o ką gi montuoti?
Apsisprendimas irgi daugmaž aiškėja. Kadangi buvo nuspręsta, kad su granuliniu katilu gali būti nemažai vargo ir dalinai tokio paties kaip ir su malkiniu katilu. Be to sausai susandėliuoti 5 tonas granulių taip pat problemėlė. Liko du variantai Aeroterminis šilumos siurblys ir dyzelinio kuro katilas.
Nekreipiant dėmesio į technologinius šių šildymo būdų skirtumus, tarp jų plyti milžiniška finansinė praraja. T.y. aeroterminės sistemėlės komplektas kainuotų apie 25,000Lt, o dyz. kuro  sistema apie 12,000Lt.
Teko apžiūrėti skysto kuro katilinę kur sumontuotas Buderus katilas. buvau nustebęs, jokio kvapo (iš kambario į katilinę netgi nėra durų), katiliukas nedidelis, viskas itin ergonomiškai sumontuota, degimo valdymas pilnai kompiuterizuotas. Į katilinę užeinama vieną kartą sezone - kai užpilamas kuras.
Žinoma, pilant dyzelino visiems metams su akcizo lengvata, tektų iškarto išleisti nemenką sumelę. Tarkim metams reiktų 2k l dyzelino, šiuo metu kainuojančio po 1,8Lt/l, taigi išlaidos sudarytų 3800Lt.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

  1. Deividas:

    Sveikas, peckury,
    kaip su tavimi susisiekti?;) parasyk tel., noriu paplepet..

Rašyti komentarą