BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Išmoktos pamokos

Per tas kelias žiemas išmokau keletą pamokų:


1. Katilines turi įrengti katilinių specialistai, o ne santechnikai (nebent užsakovas pateikia tikslią katilo aprišimo schemą, pats supranta kas ir kaip, bei gali įvertinti atliktus darbus);
2. Kieto kuro katilas turi būti prijungtas laikantis gamintojo instrukcijomis (tai yra minimalūs reikalavimai, o savo nuožiūra galima modifikuoti sistemą tik įdiegiant papildomus elementus, bet ne eliminuojant būtinuosius). T.y. turi būti sumontuojamas vandens maišymo mazgas (trieigis ar ketureigis), apsaugos grupė, aprišimas daromas metaliniais vamzdžiais; [netinkamas pavyzdys]
3. Eksploatuojant katilą svarbiausia yra kuro kokybė. T.y. malkas rekomenduojama džiovinti 24mėn ne šiaip sau. Galite kūrenti ir trumpai džiovintomis ir visai šlapiomis, tačiau rezultatas bus kaip esu aprašęs anksčiau; [netinkamas pavyzdys]
4. Niekada negalima užsukti radiatorių, nes degdamas katilas turi kažkur atiduoti šilumą;
5. Nuolat reikia tikrinti katilo būklę ir jį valyti; [netinkamas pavyzdys]
6. Kuras turi būti sausas, laikomas sausoje ir lengvai pasiekiamoje vietoje. Kitaip tariant rekomenduojama turėti malkinę kurioje tilptų malkų 3 sezonams.
7. Klasikinis KKK dega 3-5 valandas, iš to išplaukia, kad vėlai grįžę, namą rasitę vėsų, todėl KKK netinka darboholikams.
8. Pagalbinis šilumo šaltinis yra būtina (mano atveju elektrinis 10kW katilas), tuo atveju, jei išvykstate savaitgaliui, ilgesniam laikui arba jei tingite kurti katilą.


Mano išvada:
KKK tinka žmonėms kurie dažnai būna namuose, mėgsta krapštytis, turi nuosavo miško arba kuro gali gauti nemokamai, mėgsta netikėtumus.
KKK netinka žmonėms kurie namuose būna mažai ir neturi laiko užsiimti katilu, nenutuokia technikoje, mėgsta švarą, mėgsta kad namai nuolat būtų šilti, mėgsta miegoti ramiai.

Rodyk draugams

Komentarai (1)

  1. So, in just a very few moments I traveled from there a lot more delighted than I was when I wandered in. The share of accidental taxes is almost eight hundred and seventy billion dollars; upon precisely what should you have the State levy this sum?

Rašyti komentarą