BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Granulių degiklių rūšys

Skaitydamas granulinių katilų aprašymus vis nesuprasdavau ir neskirdavau kokie degikliai yra naudojami katiluose, kokie jų privalumai ir trūkumai. Taigi, rusiškame saite http://www.woodheat.ru radau trumpą, bet gana aiškų straipsniuką apie degiklių rūšis, noriu su jumis pasidalinti šia informacija ir žemiau pateikiu šio straipsnio vertimą su nedideliais papildymais.


Granulių degiklių rūšys


Fakeliniai degikliai (Факельная горелка, torch burner)Šie degikliai buvo sukurti grūdų deginimui, šiuo metu plačiai naudojami ir granulių deginimui. Pagrindinis šių degiklių privalumas - kompaktiški matmenys, leidžiantys degiklį sumontuoti kieto kuro katiluose su mažomis degimo kameromis. Fakeliniai degikliai dažnai naudojami prie kieto kuro katilų primontuojamuose degikliuose. Degikliai patikimi, paprasti naudoti, nėra itin reiklūs granulių kokybei. Pažymėtina, kad katiluose turinčiuose fakelinius degiklius galiam kūrenti tik medžio granules, nes sudegę pelenai oro padavimo ventiliatoriumi nupučiami iš degiklio į pelenų dėžę, deginant smulkią anglį, lieka degimo produktai kurių ventiliatorius nepajėgia nupūsti į pelenų dėžę. Šių degiklių trūkumai - mažesnis galingumas ir naudingumo koeficientas, lyginant su kitų rūšių degikliais.
Katilai turintys fakelinius granulių degiklius: OPOP Boink (Bio Comfort); Heatmatix Burner; PV Compact/Eurofire; Pellx.


 


Retortiniai / tūriniai degikliai (Горелка объемного горения, Retort burner)Retortiniai degikliai laikomi vienais efektyviausių ir yra labiausiai paplitę, teoriškai tokių degiklių efektyvumas siekia 95%. Tūrinis degiklis gaminamas iš ketaus ar karščiui atsparaus plieno. Granulės iš bunkerio į degiklį paduodamos sliekiniu sraigtu (šneku). Priklausomai nuo komponuotės mechanizmas tolygiai paduoda į degiklį granules iš apačios, granulių viršutinis sluoksnis dega apipučiamas ventiliatoriumi paduodamo oro.
Silpnosios šių degiklių vietos - kuo statesnis padavimo vamzdžio ir degiklio kampas (padavimo mechanizmo išlenkimas) tuo didesnė padavimo mechanizmo užsikirtimo tikimybė. Naudojant ne itin kokybiškas granules degiklis gali užsiteršti šlaku ir  užgesti ar užkirsti padavimo mechanizmą.
Katilai turintys retortinius granulių degiklius: Ling (Duo, Kombi, Plus); HKS (Komfort,Perfect); Kostrzewa (Pellet Plus, Fuzzy Logic); Grandeg (EKO, WB); Heitz EKO.
Retortiniai degikliai su granulių padavimu iš viršaus / Židinių degikliai («Каминная» горелка)Šio tipo degikliai dažniausiai montuojami į granulinius židinius, o centrinio šildymo katiluose sutinkami retai - dėl gabaritų ir sudėtingo granulių ir oro padavimo dozavimo. Degimas vyksta degimo lėkštutėje, kur granulės į degiklį beriamos iš viršaus, oras paduodamas iš apačios.
Katilai turintys viršutinio granulių padavimo degiklius:  R-ECO Pellet; 


Vertimas su papildymais iš http://www.woodheat.ru

Rodyk draugams

Komentarai (40)

 1. augis:

  ar yra galimybė imontuoti granulini degikli į katila viadrus

 2. Manau taip, yra LT keletas firmu kurios parduoda degiklius, manau galima butu rasti tinkama degikli ir viadrus’ui

 3. andrius:

  Kaip tik komplektuoju irengimus savo viadrus U22. Susiradau rotortini degikli, panardziau po ceku forumus apie viadrus katilus. Sunkiausiai su automatika. Kaip sakoma jeigu perki papigiai tai gauni PID grieztai valdoma sistema. Manau didelio naudingumo koficiento neislausi. Susiradu automatika su lambda zondu,ismetamu dumu kontrole ir t.t. vedu derybas del kainu. Jeigu idomu rasykite.

 4. Aurimas:

  cia kaip ir viskas gerai, bet ar ugnis nepersimeta sraigtu į granulių talpyklą? ir beto buTų saunu dar suzinot daugiau apie tuos kieto kuro degiklius

 5. Povilas:

  Sveiki,i katila viadrus galima ideti degikli-Vikingbio 20kw,Biona 2000-20kw,todel kad ju vamzdziai yra mazo diametro.Pirmas 13cm.,o kito 9cm.Svedu gamybos,maza naudoti.turiu ir kitokiu degikliu-Ecotec,Pellx,MINI TB,Eurofire,brt jie visi dideli.Ugnis tikrai nepersimes,nes degimas vyksta tik ventiliatoriaus pagalba.degikliai turi temperaturos apsauga.ikaitus degiklio galvai degimas nutraukiamas.

 6. To Povilas:

  Tai gal turi nuotrauku su ismatavimais domintu kaina. Man tiktu ir be elektronikos.

 7. Aurimas:

  sveiki gal kas turit platesnes info apie tuos degiklius?

 8. Degikliai:

  http://www.kostrzewa.com.pl/lt/na-umas.html#tof stumgo hebryte vilniuje naujus degiklius po 3000 lituokliu, o Povilas eilinis aferiuga litovcas uz senus triperius lupantis

 9. Arminas:

  To andrius. Parasyk butinai kokia automatika suradai su Lambda kontrole. Pas mane jau trys metus apidirbo OPOP katilas su danisku NBE degikliu ir lambda zondu. Noriu savo draugui ir kaimynui sumontuoti. NBE labai geras bet siuo atveju reikia alternatyvaus pigesnio. Kostrzewos degiklio mechanine dalis labai prasta ir draugui tokio nestatysiu. Per ta laika, nesu atrades daugiau nei vieno degiklio su automatika ir viekiancia lambda funkcija. http://www.gudrussildymas.lt

 10. Arminas:

  Apie dagiklius. Jei kurenti granulemis vienareiksmiskai padavimas turi buti is virsaus. Todel vakaruose ( tik ne Lenkijoje) nerasite kitokio siuolaikinio granulinio degiklio. Retortinis degiklis yra sukurtas lenku - lenkams kurenti “ekogroszek” (smulkinta iki tam tikros frakcijos ir sufasuota i maisus akmens anglis. Pas lenkus akmens anglies kasyklos ir ten jinai 1,5 - 2 kartus pigesne uz granules. Retortiniame degiklyje yra didziule tikimybe nueiti ugniai zemyn vamzdziu nors trumpam dingus itampai. Todel ir daromos juokingos mano poziuriu apsaugos - uzsegamas “sandarus” dangtis ir, arba vandens bakelis supilantis granules vamzdyje jei pakyla temperatura. Kas tada gaunasi ir kaip tai isvalyti net baisu pagalvoti. Nes gavusios vandens granules isipucia kokius 4 kartus. Kitas diziausias trukumas, medienos granules tiesiog ispuciamos nedadegusios is degiklio nes anglies granuliu ir dydis ir degimo laikas ir svoris kitas. Ir visa tai pasake vienos garsios lenku firmos savininkas, inzinierius pats projektuojantis ir gaminantis degiklius ir katilus. Jie savo produkcija parduoda beveik isimtinai ne vidaus rinkai o eksportui i vakarus. Negaliu dabar pasakyti tikslai kurioje is Skandinavijos saliu, seno modelio su apatiniu padavimu degikliai yra uzdrausti naudoti medienos granuliu eginimui, del saugumo.
  OPOP katilas ir siandien, kaip ir pries tris metus yra geriausias Lietuvos rinkoje del danisko degiklio su idealiai gudriu ir tobulu valdikliu, labai kompaktisku gabaritu, auksto silumokaicio efektyvumo ir labai patogaus ir paprasto valymo. Minusas - nelabai kompaktiska granuliu talpa, kuria galima pakeisti esant butinybei ir spacialiai uzsakoma.

 11. Draugas Arminai:

  Siaip zinome kad “stumdote” vienos imones katilus su degikliais, todel nereikia lialia ir kitu propogandu del apatinio degimo degikliu…
  Jeigu perki pati “pigiausia” (kaip Jusu atveju) katila/degikli ir tikies kad viskas bus gerai, tiktu Jusu zodziai kad tokius produktus “reikia uzdrausti”, nes nurodote viena NVK (t.y. virs 90%), o is tikruju nurodoma degiklio.
  t.y. jeigu katilo NVK 77%, istacius degikli kazkodel jis tampa virs 90%???
  Jei galite pasakykite kokia formule vadovaujates?

  Dabar apie apatini degima - taip, dingus itampai pavojus toks atsiranda tik… jeigu bunkeris yra atidarytas ir gauna deguonies degimui, taip pat yra apsauga (ne ne bakelis - jis yra angliniuose, kur info pateikiama jog ir granulems tinka) - kapiliaras prie padavimo vamzdzio, taigi padavimo vamzdziui ikaitus jis leidzia is sistemos vandeni kol vamzdis atausta.

  Kodel nenorite pasakyti savo degiklio minusu:
  Autoikurimas - jis linkes gesti Jusu katiluose
  Kuro tiekimas - blogai sureguliavus degiklis kemsasi ir kemsasi iki tiektuvo, ko pasekoje tiektuvo motoreduktorius gali uzsikirsti ir reikes pervynioti apvijas (geriausiu atveju)?
  Kaip su malku kurenimu? Jusiskiame reikia isimineti juk degikli

  Taip kad kai reklamuojate katila kuris NERA granulinis, o tik istatytas degiklis, nors paraudonuotumete.

  Gal mums pasiulyti viesai katila, kuris “krauna” jusiskiam i “vienus vartus” pvz Peltorus? Jo degimo kamera yra dengta keramika, vandens turis ne toks kaip Jusiskiame, nuo 149l, pats silumokaitis “ne malkinio” katilo, todel nusiima siluma zenkliai efektyviau, turi galingumo moduliacijas (pvz. pries pasiekiant uzduota temperatura, primazina katilo galinguma, kad staigiai jo nestabdyti) ir t.t.
  Taip kad kai skelbiates jog Jusu katilai patys geriausi Lietuvoje - nusileiskite “ant zemes” ir pasidairykite ;)

 12. Geras.saunu kad atsiranda zmoniu kurie nusodina lenkisku degikliu ir katilu privalumus….Svedu firma Ecotec retortinius degiklius gamino,kai dar lenkai siupelevo angli i katinus ir apie dediklius net nesapnavo.Dabar pasirodo jie ISRADEJAI.Suzinojau naujiena is Armino,kad Svedija ne Europa,nes ten didziausios granuliniu degikliu firmos Ecotec,Thermia kaip tik gamina degiklius kur granuliu padavimu is apacios.Idomu skaityti zmogaus sampotavimus apie degikli,kurio nera mates.Rodau http://www.hevab.se/Filer/PDFarkiv/Thermia_Pelletsbrannare_BeQuem.pdf Mesmale prikisk granukiu ir padek, idomu kiek lauksi kada ugnis pairodys kur pylei granukes? Beto yra apsauga jeigu ganuliu padavimo vamzdis(kur rendasi granules ir sraigtas)ikaistu iki 75 laipsniu(prie tokios temperaturos tikrai granules neuzsidega)suveikia apsauga.Granuliu padavimas is bunkerio sustabdomas,pats degiklis intnsyviai pradeda granuls varyti i katila kol pasidaro tuscias ,suveikia garsine signalizacija kad degiklyje nera granuliu.Jei dingsta elektra,sustoja viskas.Arminas turbut nezino ,kad degiklye degimas vyksta oro srauto padavimo pagalba,o jeigu nera deguonies nera ir liepsnos.Gal pas ji kitokie Fizikiniai duomenys.
  Zmones maziau klausytite tokiu EKSPERTU samprotavimu,geriau pasedeti prie kompo ilgiau susirinkti daugiau informacijos ir galvoti savo galva. tai gausia kad ir Viadris geriausias katilas Lietuvoj:)

 13. Atasakysiu i klausimus jei kils ju.mano adresas -povilas345000@gmail.com

 14. Andrius Povilui:

  Yra visokiu katilu. Musuose paprasciausiai galioja desnis “Kas gamintojas?”
  “Lenkas”
  “Uoj tada nenoriu”
  Priezastis paprasta - visi iesko pacio pigiausio produkto ir nesvarbu kas bus gamintojas, pigiausias kaip visuomet ne pats geriausias, jeigu katilas yra pirmos klases (Armino atveju), tai nieko gero is jo nelauk, nes kokybe prasideda nuo 2-3 klases katilu.
  Ir i 1 klases katilus gali meginti deti liambda zondus, tvarkyti automatika bet… velgi kokybe - 1 klase (pati zemiausia)…
  Lenko nuvertinti nereiketu, yra ne vienas katilas, kuris yra 3 klases (tik aisku jo kaina didesne) ir rodo gerus rezultatus, tiek su padavimu is virsaus, tiek is apacios.
  Arminas ir jo burys jau pasejo pasaku tokiu kaip “katiluose su padavimu is apacios labai didele tikimybe kad uzsidegs bunkeris” - berods 4 sezonas kaip tokiu naudojuos - nieko,
  “Padavime is apacios granules susimala ir uzstrigdina sneka” - pasakos, nebent pjuvenas pilsi, gal ir uzstrigs
  “Musu katilai patys geriausi” - jau atsakiau vienu zodziu 1 klase
  Dar linksma girdeti “Eko Pelet - Biotech’o kopija, del to pigesnis” - aciu, pakeliate musu pardavimus, siaip technologija sio katilo prancuzu, o surenka lenku gamykla pagal ju reikalavimus (nemanau kad prancuzai kazka kopijavo - tuo labiau kad technologija degimo kitokia)
  Taip pat susiduriame su kitais pardavejais, kurie siulo i paprasta katila deti granulini degikli ir laukti geru rezultatu, atsiprasome, taciau manome kitaip (del to bent jau kolkas atskirai degikliu neparduodame), esame nuomones, kad jeigu katilas skirtas malkoms - malkas ir kurenti, jeigu granulems tai jas ir kurenti, kombinuoto atveju, geriau imti jau istirta produkta (is gamintojo) ir juo naudotis, ten bent jau gamintojas bandymo budu surades geriausia varianta ir ji toliau tobulina, negu paemus viena katila istatyti degikli, po to kito gamintojo taip pat ir t.t. - vartotojas katilo NVK paprastai tokiu atveju nepamatuoja.

 15. Gintaras:

  Siūlau apsilankyti http://www.degiklis.lt ir pasidomėti degiklių kainomis, jos tikrai nustebins ;)

 16. arunas:

  sveiki,
  Nesu specas,bet skaitant susidariau nuomone,kad nera prasmes statyti degikli i tam nepritaikyta katila.
  Ir vis tik domintu komentaras apie degiklio pritaikyma katilui pvz.”Kalvis 4-20″.
  Kurenu kietu kuru/malkos,durpiu briketai ir anglys.
  Pasistates valdikli(”seltron teramatik d2″),bet kietam kurui ano efektyvumas nekoks.
  Busiu dekingas uz issamu paaiskinima,ar verta veltis i degiklio paieskas.

 17. Arunasasas:

  sveiki tautiečiai,
  įsigijau granulių degiklį 24kw Platinum Bio padavimas iš viršaus , sumontavau į 9 sezoną dirbantį dujų generacijos katilą Astra G31,5 .Šiandien 10diena pastovaus kūrenimo, su visokiais bandymais ir reguliavimais , rezultatai ; apie 20 maišelių po 15kg išėjo per kaminą:) manau kad viskas normaliai gaunasi.

 18. Saulius:

  Sveiki,
  Manau kad neišbaigta diskusija ar verta dėti degiklį į seną katilą. Pats svarstau ar dėti degiklį į Viadrus katilą. Pataisykit jei aš klystu, bet ar verta dėl papildomų 20% efektyvumo investuoti papildomus 10-12 kLt vietoj 5 kLt? Pvz Viadrus efektyvumas idealiomis sąlygomis gali siekti 70% deginant malkas. Taigi gaunasi maždaug 20% skirtumas nuo tam pritaikyto katilo deginant granules, t.y. 1/5 daugiau kuro per sezoną. Nelygu koks namas, tačiau grubiai apvalinant gaunasi maždaug 600 Lt skirtumas. O investicijų skirtumas siekia 6000 Lt. Taigi, investicija man “atsipirkinės” 10 metu. Manau kad per 10 metų vėl reikės kažką keisti, tad kam suduoti momentinį finansinį smūgį, jei galima pradžioje išleisti mažiau, o po to skirtumą padengti didesnėmis granulių sanaudomis?
  Saulius

 19. Vilmantas:

  CITATA: „Zmones maziau klausytite tokiu EKSPERTU samprotavimu,geriau pasedeti prie kompo ilgiau susirinkti daugiau informacijos ir galvoti savo galva. tai gausia kad ir Viadrus geriausias katilas Lietuvoj:).
  2010-12-16, 15:00“
  Sveiki, bendraminčiai,
  turiu prašymą - apšvieskit daugiau ar nurodykit daugiau informacijos šaltinių. Kol kas esu visiškai „žalias“, tačiau turiu didelį norą ateityje tokį šildymo būdą naudoti savo naujai statomame name (apie 135 m2 ploto). Dėkingas…
  Vilmantas

 20. Andrius Sauliui:

  Degiklio NVK 90%, vadinasi kūrendamas 1kg granulių, 100g nukeliaus nuostoliams
  Viadrus NVK kūrenant malkas statau ant 60%, nes katilas yra pirmos klases, ji prasideda nuo 55% berods, antra nuo 70%, trecia nuo 82% (duomenys netikslus bet keli % paklaida)
  Taigi paimam tuos likusius 900g ir 60% panaudojam sildymui, gaunas 540g is 1kg bus panaudoti sildymui. Man panasu i 54%NVK.

  Zinau kad daug kas pasakys kad nesamone ir t.t. bet pakelkim kad ir iki 65% (del deguonies ir kuro valdymo ir bla bla bla)…
  Ar daug nukentesi?
  Nelygu koki plota sildysi:
  150m2 tarkim, vidutinio namo skirtumas tarp 90% ir 65%, per sezona (6men.) gausis apie 700lt
  po penkiu metu sis skirtumas gausis (su 10% kuro pabrangimu kasmet) 4500lt
  po 10 - 11700lt…

  mazai?
  Galim dar prideti jog per visa si laika prie katilo eisi maziau (skirtumas gaunas apie tona), valyti teks maziau (nes tie “brangieji” dauguma aprupinti auto silumokaicio ar “rankeneliniu” valymu). Taip pat kadangi kurensi visokias malkas ir padangas - katilas greiciau apaugs ir net 65% nepasieksi…

  Cia negasdinu, o parodau ir kita “pigiu produktu” puse

 21. Attractive section of content. I just stumbled upon your weblog and in accession capital to assert that I get actually enjoyed account your blog posts. Any way I’ll be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently rapidly.

 22. Linas:

  Sveiki, gal aš cia ne visai į granuliu temą, bet norečiau paklausti apie Viadrus modernizavimą oraputės su valdymo bloku pagalba. Gal kas jau turi panašiai pasidaręs. Patarkite ar apsimoka ar ne?

 23. saldas:

  paziurekit internete .[saldas 1000 grudu degiklis] pigu,patikima jokios elektronikos

 24. Paranojikas:

  Apie saugumą. Jei jau gamintojas įtaisė tokias apsaugos priemones tai reik manyt vistik nitinka taip, jog tos grnulės kartais užsiliepsnoja ir sraigte ar bunkeryje. Nemanau, kad gamintojas apklijuos savo gaminį bereikalinga technika vin tik tam kad pabrngint proguktą, Bent jau aš neesu matęs parduodamos kėdės su atsargine koja. Nor jos kartais ir lūžta :). Taigi viskas gerai kol yra elektra, ventiliatorius pučia, sraigtas sukasi, degiklis dega. Tik vat staiga dingo elektra, vėjelis nebepučia, sraigtas stovi, ražijos skverbiasi gilyn…. O kas pamatuoja temperatūtą sraigte? Kaip išgaunamas garsinis signalas? Kas atidaro vandens čiaupą? Ir kaip sraigtas intensyviai gali stumti granules į degimo kamerą kai nėra elektros??? Ar čia kažkoks “steampunk” tvarinys?

 25. Pranojikui:

  kapiliaras kuris paleidzia vandeni kai pasiekia +90 vamzdyje (mechaninis be jokiu elektroniku)….

 26. stasys:

  vyrai is kur gauti pigiau varikliuka su reduktoriuku 3IK 15GN-C 15w. snekui sukti. aciu.

 27. Lukas:

  Sveiki, vyrai norėčiau pasiteirauti gal kas buvote susidurę su katilo modernizavimu. Pas mane stovi Viadrus U22-6 katilas. Norėčiau įstatyti granulių degiklį, bet nežinau ant kiek tai naudinga, kaip kuro sąnaudomis ir pan. Dėkoju už pasisakymus.

 28. telis:

  noreciaiu patarimo .ar ymanoma y katila astra 18 23 kw ymontuoti degikly granuliny ir ar daug kainuotu tai man ,

 29. zugooglina degikli granuliu ozburn,gal kas naudoja? leituviskas produktas ir kaina gera,bet pardavejas paspakos viska graziai…nera autom atinio uzdegimo,ar tai didelis trukumas? idomu kaip su miego funkcija ir tik degimo palaikymu kad neuzgesti…Gal kas gali paporinti aplamai naudojimo ypatumus degiklio?

 30. gerardas:

  Apie 9 metus šildžiausi Vienybės katilu, bet jis prakiuro ir nepavyko suremontuoti.Rinkausi naują katilą ketinį, kad vėl nepasikartotų Vienybės likimas. Draugužis šildosi savo namus Viadrus 22, jau apie 10 metų ir yra labai patenkintas. Tad su jo patarimu ir viltim, prisimontuoti granulinį degiklį ir pasistačiau Viadrus 22. Kol kas nesiskundžiu, tik dėl granulinio degiklio dar nesumasčiau. Gal kas turite pasistatę granulinį degiklį į Viadrus 22. Mano namo kvadratūra 160m2, apšiltinimas vidutinis. Laukiu patarimų, pasiūlymų.

 31. Jolanta:

  lenkai bent jau kazka gamina,o ka lietuviai…………………tik komentuoja

 32. gg:

  sveiki,kodel nutilot apie viadruso medernizacija ?ar taip niekam ir nepavyko padaryt.prateskit diskusija tikrai “ant LIETUVOS” bus daug noriciu sukryzmint viadrusa su degikliu . specam tai butu nearti dirvona …. teskit

 33. Specas:

  Nei mums tai nearti dirvona nei ka. Nori - statyk.
  Paziurek koks tavo katilo naudingumas techniniuose dokumentuose (70% malkomis)ir pagalvok ar nori panasaus granulemis?
  Dujom ar dyzelio degiklio nestatai, tai kodel granulini galvoji? ;)

  Statyk salia savo viadruso pigesni granulini ir sildykis normaliai…

 34. sveiki,
  atejo laikas inovacijoms! kadangi neesu patyres katilu ir degikliu zinovas renku info forumuose. turbut busiu teisus kad grudu deginimui tinkamiausi retortiniai degikliai, dabar tik klausimas kuris: su padavimu is virsaus ar paprastas? sugalvoju tik viena esmini skirtuma - saugiau kai grudai paduodami is virsaus, o tu ka manai? Kitas klausimas pats katilas. Prisiskaiciau internete, sukasi galva, pradedu manyti, kad katila paprasciau issirinkti pagal sali. pamatau lenkiska ir praeinu, pamatau vokiska perku :)o kaip manai tu?

 35. Granuliniu degikliu naudojuosi jau 6-7 metai, dar ne kart nepasigailejau savo sprendimu, sezonui apsildyti ~180kv.m. nama uztenka 5tonu kuro, investicijos nedideles ir valymo tikrai nera labai daug.

 36. Vytautas:

  Jūs visiškai teisus rašydamas ,kad ~180kv.namui užtenka 5tonų kuro.Kuro sunaudojimas priklauso ir nuo degiklio, turimų funkcijų.

 37. Juozas:

  o ka galite patarti, turiu MODERATOR vento ar galima 5 ji id4ti granulini degikli?

 38. gintaras:

  Šiemet į U22/5 pastačiau ventiliatorių ir auraton S14 valduklį, pakura dega ilgiau negu su traukos reguliatoriumi. Pigiausias variantas degiklį statyti į apatines dureles, bet tai apsunkina naudojimą kitokio kuro. Tinkamiausias manau statyti ant “postamento” ir į jį montuoti degiklį, nes Marijos žemėje viena kuro rūšimi ir jos kokybe negali pasikliauti, atkreipkite demėsį, kaip granulinių katilų turėtojai prieš kiekvieną sezoną ieško kokybiško kuro.

 39. raimonda 252:

  O kaip žinoti kur koks granulinis katilas, tiksliau koks jo degimo rūšys. Aišku gal skamba ir kvailai, kad tokių dalykų, nesuprantu, tačiau man patinka kai viskas yra aišku. Nemažai skaičiausi straipsnių apie katilus vienas iš jų šis http://www.van2o.lt/naujienos/granuliniu-katilu-tipai.html, tačiau vistiek man tikslios informacijos trūksta.

Rašyti komentarą