BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Foto reportažas - Katilo valymas

Ilgasis Vasario 16-osios savaitgalis - puikus metas atlikti katilo valymą. Kadangi tai ligas darbas 2-2,5val, pradėjau iš pat ryto, nes laiko užima ne tik paties katilo valymas, bet ir katilinės plovimas nuo sodžių ir kito purvo.
Valant katilą, jis turi būti užgesęs ir šaltas, kitaip yra rizika nusideginti. Pirmiausia reikia pasirūpinti įrankiais ir apsaugos priemonėmis: pirštinėmis, respiratoriumi, šepečiais, veržliarakčiu, metaliniu gremžtuku.

   

Valymą pradedu nuo dūmų kolektoriaus nuardymo - atjungiu kamino prijungimo rankovę ir traukos sklendės reguliavimo rankenėlę, atsuktu 4 varžtus.
   
   


Nuimu suodžiais apaugusį 15kg sveriantį iš ketaus pagamintą dūmų kolektorių ir kamino pajungimo rankovę. Vaizelis nekoks.   
   
   


Visas dalis, išnešu į lauką stengamasis sukelti kuo mažiau dulkių, aštriu daiktu (naudoju platų atsuktuvą) nugremžiu suodžius nuo dūmų kolektoriaus ir pajungimo rankovės.

   


Trumpu vieliniu šepečiu išvalau kaminą kamino prijungimo atšaką, apatinę kamino dalį kur kaupiasi kondensatas ir kiek pasiekiu patį kaminą. Taip pat apžiūriu kokia yra kamino būklė

   


Ilgu vieliniu šepečiu išvalau katilo galinę dalį, viršutinę dalį ir pakurą. Taip pat išvalau dureles.

   


Tuomet iš katilo dugno išvalau suodžius ir susikaupusius pelenus. Visos valymo procedūros metu surenku apie 2 kibirus suodžių, pelenų ir k.t. purvo.

    


Viską surenku atgal, užkuriu katilą ir patikrinu ar viskas sumontuota teisingai.


Iškuopiu katilinę, sumetu drabužius į skalbyklę ir lendu po dušu.

Rodyk draugams

Komentarai (11)

 1. Anonimas:

  Va sitas bicas tai man patinka - tiems visiems svaiguliams ,kurie ai paimsiu paprasta kieto kuro katila - ir pigu ir gerai, atveria akis….

 2. Donatas:

  Va sitas bicas tai man patinka - tiems visiems svaiguliams ,kurie ai paimsiu paprasta kieto kuro katila - ir pigu ir gerai, atveria akis….

 3. Jurate:

  Jetau, geras! Bus jau treti metai, o as niekad nevaliau tos galines sieneles! Alkune is vidaus prasveiciu su sepeciu ant troso, bet mano katilas pripildytas vandens, kazin kaip ten tada su ta galine sienele…
  ACIU! Uz patarimus, man jie labai praverte(del kamino valymo irgi)

 4. Galine sienele turit omeny dumu kolektoriu? Ji butinai reikia pravalyti nes uzsinesa ten stipriai ir siaureja dumu istraukimo anga, ko pasekoje mazeja trauka.
  Kad katilas su vandeniu nieko baisaus, kolektorius prisuktas ant keturiu varztu.

 5. Evaldas:

  Kiek supratau tai VIADRUS katilas, mes turime toki katilineje, kas kiek laiko toki generalini valyma reikia atlikti?

 6. peckurys:

  Reikia valyti kai uzsinesa :-)
  du kart sezone manau kaip minimum.

 7. Daiva:

  Radau netyčia šį puslapį, kadangi artėja šildymo sezonas ir jau prasideda galvos skausmas dėl viso valymo. Tokio generalinio valymo aš dar nedarius, šildau jau 4 sezonus.kad reikia valyti dūmų kolektorių tai man naujiena. Kaminas pas mane valytas kaminkrečių tik vieną kartą. Katilas pas mane lygiai toks pats. Man būtų įdomu paklausti o iš viršaus kamino nevalote tik iš apačios? Dar dėl valymo ar bandėte miltelius, aš kartais įpilu miltelių bet nepasakyčiau, kad man gerai išvalo nes jau šio sezono pabaigoje dūmai veržėsi į vidų, todėl ir kaupiuosi generaliniui valymui.

 8. Perskaiciau straipsni ir supratau, kad daugelis namu ukiu nelabai yra dare generalinius kieto kuro katilus, o tai yra butina, eksplotuojant apsinesusi katila yra prarandama apie 30proc energijos, nes sumazejusi trauka ir kt. Taigi siulyciau nenuvertinti katilo svarumo svarbos. Specialistu, kurie atliktu tokius ir kt panasius individualiu namu silumos ukio darbus truksta, todel nutareme imtis sios veiklos, atliekame visus darbus, kurie butini, kad jusu katilas dirbtu puikiai, dirbame vakaru lietuvoje, taip pat priziurime sildymo katilus jums isvykus(kurename juos , tai butina ypac saltuoju metu laiku), rasykite mums maseckis@gmail.com

 9. Thanks for this post!

 10. The senators, in awe and shock, made a careless look in to the matter. The same night a regal proclamation was issued, providing a reward of one thousand pounds for the suspicion of Knight.

 11. valstietis:

  kamino valymas labai paprastas. Nusiperki Lytagroje spec. vielą kaminui valyti(pusplienė su kilpa gale), ikiši per valymo dureles iš apačios, kitą galą įdedi į drelę ir prasuki apie 10 min. Kaminas net blizga.

Rašyti komentarą